DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 28 Şubat 2013, Perşembe 23:06 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİVAS'TA MEMURLAR İŞ BIRAKTI

Dün tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da memurlar iş bırakma eylemi yaptılar. Sivas Defterdarlığı önünde ellerinde Türk Bayrakları ile bir basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen üyeleri taleplerini dile getirdiler.
SİVAS'TA MEMURLAR İŞ BIRAKTI Dün tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da memurlar iş bırakma eylemi yaptılar. Sivas Defterdarlığı önünde ellerinde Türk Bayrakları ile bir basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen üyeleri taleplerini dile getirdiler.

Bir günlük iş bırakma eyleminin bir uyarı oyduğunu vurgulayan Türk Büro-Sen Sivas Şube Başkanı Güner Akay, taleplerin karşılanmaması halinde genel greve gidilebileceğini söyledi.

Yapılan açıklamada:”  İş yoğunluğu ve personel eksikliği nedeniyle özellikle Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Gelir idaresi Başkanlığı, SGK ve nüfus Vatandaşlık işleri genel müdürlüğü personelinin fiilen fazla mesai yapmalarına rağmen 666 Sayılı kanun hükmünde kararname ile azla mesai ücretleri gazp edilmiştir.Kamu çalışanları 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle her ay 200 TL ile 700TL rasında gelir kaybına uğratılmışlardır.  Yine Adalet Bakanlığınca nüfusu 200 binin üzerinde bulunan il merkezlerinde çalışanlara verilmekte olan ulaşım giderinin Bakanlıkça yayımlan bir genelgeyle kaldırılması sonucu ilave olarak 70-80 TL gibi bir kayba daha uğratıldı.
Başta SGK, Türkiye İş kurumu olmak üzere. Kurumların yıllardır kazanılmış hakkı olan ikramiyeleri, ilave ek ödemeleri kaldırılmıştır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, şimdi de kamuda çalışanı Devlet memurlarının iş güvencelerine göz dikilmiştir.
Kamu çalışanları ile ilgili çalışmalarda, asla onların temsilcileri biz sendikaların görüş ve önerilerini dikkate alınmakta, siyasi irade de “Ben yaptım oldu” mantığı hakim olmaktadır.
İşte şimdi; Başta 666 sayılı KHK ile ortaya çıkan olumsuzlukların giderilmesi için, ek ödemelerin emekli aylığına dahil edilmesi için, iş tanımının yapılarak, aynı işi yapanlar arasında ücret adaletinin sağlanabilmesi için, yıllarını teşkilata vermiş, bilgi birikimi ve tecrübesi olan, maliyecilik kültürü ve disipliniyle yetişmiş olan çalışanların tamamının Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı olabilmesi yönünde yasal düzenleme yapılması için,Yardımcı hizmet sınıfında çalışanların, Genel İdari Hizmetler sınıfına geçmesi için,Temizlik ihalesinin yapılarak, Temizlik İşlerinin şirket eliyle yapılması için, Fazla çalışma ücretlerinin ödenmesi için,Taşeronlaşmaya son verilmesi için,4/C’li güvencesiz çalışmaya hayır demek için, uluslararası normlarda toplu sözleşme, grev hakkı, tam bağımsız hakem kurulu, siyasete katılma haklarımız için, iş güvencemize sahip çıkmak için alanlardayız. Gerekirse bundan sonra da genel grev için alanları doldurmaktan geri durmayacağız” denildi.
Açıklamadan sonra Erkin Koray’ın Fesuphanallah şarkısı eşliğinde bazı sendika üyeleri oynayarak tepkilerini farklı şekilde gösterdiler. 
Eylemde Türk Büro-Sen’in yanı sıra Türkİş, Türkiye Kamusen, Türk UlaşımSen Türk EğitimSen Türk HaberSen, Türk EmekSen ve Türk MimarSen temsilcileri de destekte bulundu. 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : sivas eylem
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı