ANADOLU BASINI SİVAS'TA TEK SES…
TGF 100. Yılda Sivas’ta toplanıyor...
CHP İl Başkanı Temel; “Canan direnecek, örgüt direnecek ve biz kazanacağız”
Bu haber 28 Şubat 2013, Perşembe 22:24 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'AŞÇILIK KURSU'NU BAŞARIYLA TAMAMLAYANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ

'Aşçılık Kursu'nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Polisevi'nde gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine, Vali Zübeyir KEMELEK'in yanı sıra; eşi Zehra KEMELEK, Vali Yardımcıları Mustafa AYDIN, Necmi AKMAN, Veysel ÇİFTÇİ, Vefa KAYA ve Salih AYHAN (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri), MEKSA Vakfı Proje Başkanı Kamile Elif Alper DELİCE, ilgili kurum müdürleri ve eşleri, kursiyerler ile çok sayıda davetli katıldı.
'AŞÇILIK KURSU'NU BAŞARIYLA TAMAMLAYANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ 'Aşçılık Kursu'nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Polisevi'nde gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine, Vali Zübeyir KEMELEK'in yanı sıra; eşi Zehra KEMELEK, Vali Yardımcıları Mustafa AYDIN, Necmi AKMAN, Veysel ÇİFTÇİ, Vefa KAYA ve Salih AYHAN (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri), MEKSA Vakfı Proje Başkanı Kamile Elif Alper DELİCE, ilgili kurum müdürleri ve eşleri, kursiyerler ile çok sayıda davetli katıldı.

 Valilik ve Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayii Destekleme Vakfı (MEKSA) işbirliği ile gerçekleştirilen 'Aşçılık ve Servis Elemanı Yetiştiriciliği Kursu' sertifika töreninde yaptığı konuşmada, Vali KEMELEK; "Meksa Vakfı, aslında bir kamu kurumudur. Yaptıkları hizmet bir noktada kamu hizmetidir. Ama ellerinde bir vakıf olduğu için bizim halk eğitim merkezlerinden daha rahat çalışma imkânı var, maddi imkânları var. O bakımdan bu tür meslekî eğitim faaliyetlerinde gerçekten başarılı oluyorlar. Biz neden böyle bir eğitim faaliyetine ihtiyaç duyuyoruz. Biz gerek öğretmenevinde, gerek polisevinde, gerekse bizi yakından ilgilendiren Buruciye Şirketler Grubu'nun yapmış olduğu işletmelerde bu tür hizmetler veriliyor. Kaliteli hizmet sunmak lazım . İnsanlarımıza daha iyi nasıl hizmet veririz, onun amacını gütmeliyiz. Bunun için de eğitime ihtiyaç var. Işte bu nedenle kış sezonunda işlerin az olduğu dönemde bir hizmet içi eğitim programı düzenleyelim, diye düşündük. Bu tür hizmetler devam edecek. Buralarda çalışan arkadaşlarımızın mesleki yeterliliklerini arttırmaya yönelik çalışmalırımız devam edecek. Yeter ki onlar istesin. Şu anda hep kamu çalışanlarına yönelik hizmetler verdik, ama daha sonra diğer sivil vatandaşlarımıza yönelikt de bu konuda hizmetler vermeyi düşünüyoruz. Bilimsel ve mesleki gelişme çok hızlı bir şekilde değişiyor. Bu kursların çok başarılı geçtiğini de Meksa Vakfı yöneticilerinden öğrendik. Günümüzde yemek anlayışı ve sofra kültürü de değişiyor. Geleneksel mutfak anlayışımızın dışında yeni yeni soframaza giren ürünler de var. Başta kurs eğitmenimiz Ahmet TÜRKMEN usta olmak üzere, bu kurs faaliyetinde bizlere destek olan MEKSA Vakfı Proje Başkanı Kamile Elif Alper DELİCE Hanımefendiye ve yardımcısı Çiğdem Hanımefendi'ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu tür faaliyetlerimizi artırmayı düşünüyoruz. İnşallah Sivas halkına, Sivaslılara daha güzel hizmet etmeye devam  edeceğiz. Ben bu projede katkısı bulunan ve bu programa katılan herkese teşekkür ediyorum." sözlerine yer verdi.


    Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayii Destekleme Vakfı (MEKSA) Proje Başkanı Kamile Elif Alper DELİCE de kurumunun verdiği hizmetler hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı.

    Davetlilere verilen yemek ikramı ile devam eden program, 'Aşçılık ve Servis Elemanı Yetiştiriciliği Kursu' nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı