DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 28 Şubat 2013, Perşembe 22:21 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sivas Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu ikinci olağan toplantısı, Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ başkanlığında yapıldı. Öğretmen Evi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR ve çok sayıda davetli katıldı.
HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Sivas Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu ikinci olağan toplantısı, Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ başkanlığında yapıldı. Öğretmen Evi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR ve çok sayıda davetli katıldı.

Her tür öğrenmeye değer vermek için tasarlanmış bir sistem kapsamında, istihdam fırsatlarının artırılması için bireylerin öğrenme fırsatlarına erişimlerini desteklemek, işbirliği içerisinde olarak hangi kursların açılacağını ve açılan kursların ne gibi eksiklerin olduğunu tespit etmek amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini ifade eden Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ, toplantıda yaptığı konuşmada: "Bilindiği üzere çağ değiştikçe bilgi de değişiyor, bilgi değiştikçe de insanların uğraşları, meslekleri, ilgi alanları da sürekli değişiyor. Bu hareketlenmeye hazır olabilmemiz için sürekli eğitime ihtiyaçımız var; çünkü dünün bilgisiyle bügünün yolunda artık çok fazla mesafe alınamıyor. AB ülkelerinde 25-64 yaş arası insanların normal örgün eğitimlerinin dışında katıldıkları gerek sivil toplum örgütleriyle gerekse resmi kurumlarla yapılan faaliyetlere katılım oranı %8 görülüyor. Ülkemizde bu oran %2,5 oranında, ilimizde ise %1,8 civarında olduğu görünmektedir. Öncelikle toplumsal olarak eğitimin bir ihtiyaç olduğunu görmemiz gerekiyor. SEKAP ile bu bilinci kazandırmaya çalışıyoruz. Bu toplantının İlimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Toplantı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat MAZLUM'un Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleriyle ile ilgili bir sunum gerçekleştirmesiyle sona erdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı