DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 21 Şubat 2013, Perşembe 20:38 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KOCACIK VE ERKUL ŞANLIURFA’YA HAREKET ETTİ

Üniversitelerarası kurul, ilk defa Şanlıurfa'da toplanıyor.
KOCACIK VE ERKUL ŞANLIURFA’YA HAREKET ETTİ Üniversitelerarası kurul, ilk defa Şanlıurfa'da toplanıyor. 

22 Şubat'ta toplanacak kurul, toplantısını Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi'nde yapacak. Bütün üniversite rektörlerinin katılacağı toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya da katılacak.

Toplantının Harran Üniversitesi'nde gerçekleşecek olması, gerek üniversite gerekse Şanlıurfa için çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Üniversitelerarası Kurul Başkanı olan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, konu ile alakalı yaptığı açıklamada, Üniversitelerarası Üst Kurul toplantılarının önemine dikkat çekerek, "Bu toplantılarda üniversitelerin sorunları ele alınarak denklikler, geçiş şartları, yeni kurulacak fakülteler konuları ele alınır. Bu toplantı, üniversitemiz ve Şanlıurfa için büyük bir fırsattır. Harran Üniversitesi, bu toplantı ile gerçek bir üniversite olduğunu ve büyüklüğünü kanıtlamıştır." dedi.   

Rektör Mutlu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya'yı da davet ettiklerini ve bu toplantıya katılacaklarını ifade etti. Mutlu, gerçekleşecek toplantının ardından, rektör ve üniversite temsilcilerinin Şanlıurfa'yı tanıma fırsatı bulacaklarını kaydetti.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden ise, toplantıya Rektör Prof.Dr.Faruk Kocacık ve Yardımcısı Prof.Dr. Ali Erkul’un katılacağı öğrenilirken, bugün akşam toplantı öncesiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakanı Faruk ÇELİK ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN YÖK Başkanı ve Üniversiteler Arası Kurul Üyeleriyle Akşam yemeğinde Yıldız Sarayı Konukevinde bir araya geleceği bildirildi.

Cumartesi günü Sivas’a dönecek olan heyet o süre zarfında Rektörlüğe Prof.Dr. Hüseyin Yılmaz’ın vekâlet edeceği öğrenildi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı