Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 21 Şubat 2013, Perşembe 19:38 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİVAS'TA OKUL SÜTÜ DAĞITIMI BAŞLADI

"Okul Sütü Projesi" kapsamında Sivas'taki okullarda süt dağıtımı başladı.
SİVAS'TA OKUL SÜTÜ DAĞITIMI BAŞLADI "Okul Sütü Projesi" kapsamında Sivas'taki okullarda süt dağıtımı başladı.

 

Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen "Okul Sütü Projesi" kapsamında Sivas'taki okullarda süt dağıtımına başlandı.

Her hafta Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri dağıtılacak olan sütten binlerce öğrenciler yararlanacak. Proje kapsamında Gaziosmanpaşa İlkokulu'nda dağıtım töreni düzenlendi.

Törende konuşan Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, "Okul sütlerinin dağıtımıyla alakalı, ilimiz genelinde ülkemizde olduğu gibi ana sınıfı öğrencileri ve ilkokul 1, 2, 3,4 sınıfındaki öğrencilere süt dağıtımı gerçekleştirilecek. Dağıtım birçok okulumuzda bugün itibariyle başlayacak, dağıtım firması dün itibariyle dağıtımlarına başladı, çocuklarımız pazartesi, çarşamba ve cuma günleri süt dağıtımı yapılacak" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür İhsan Arslan ise "Kamuoyunda yanlış bir bilgilendirme var onunla ilgili benim de söyleyeceklerim olacak, süt fazlasını çocuklara içirmiyoruz. Süt fazlasıyla ilgili regulasyon desteği var bakanlığımızın. Fazla sütleri piyasadan çekip süt tozu yapıyoruz, bu tamamen çocukların sağlıklı gelişmesi için yapılmış bir çalışma ve bir çocuğun günlük ihtiyacı iki bardak süttür, bir bardağını biz karşılamış oluyoruz" diye konuştu.

İl Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam ise "Biliyorsunuz süt çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişiminde çok önemli bir protein kaynağı. O yüzden çocukluk çağında böyle bir uygulamayla önemli bir adım atılmış, durumda. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında biliyorsunuz bir takım, istenmeyen olaylar olmuştu, aslında bu biraz abartılmıştı. Bu sene bu konuda daha dikkatli davranıyoruz, çocuklarımız kesinlikle bozuk süte maruz kalmayacak" dedi.

Dağıtım törenine katılan protokol öğrencilerle beraber süt içti. Ailesinin izin vermediği ve süte alerjisi olan öğrencilere süt verilmedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı