CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
DEMİRKAYA, YENİÇAĞ GAZETESİ SİVAS TEMSİLCİSİ OLARAK ATANDI…
Bu haber 21 Şubat 2013, Perşembe 19:33 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"TÜRK MİLLETİNİN KARŞILIĞI ASLA KÜRT MİLLETİ DEĞİLDİR"

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Kürşat Ergün, "Sayın başbakan bu ülkenin birliğini dirliğini düşünüyorsa eğer, yıllar önce Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in sarf ettiği "Biz ne kadar Türk'sek onlarda o kadar Türk, Onlar ne kadar Kürt'se bizde o kadar Kürt'üz" sözünü anlamaya çalışmalıdır.
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Kürşat Ergün, "Sayın başbakan bu ülkenin birliğini dirliğini düşünüyorsa eğer, yıllar önce Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in sarf ettiği "Biz ne kadar Türk'sek onlarda o kadar Türk, Onlar ne kadar Kürt'se bizde o kadar Kürt'üz" sözünü anlamaya çalışmalıdır.

 

Ancak ne yazık ki anlayabileceğini de sanmıyorum. Birlik bu sözdedir. Dirlik bu sözdedir" dedi.

MHP İl Başkanı Kürşat Ergün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "çözüm süreci" başlığı altında yaptığı konuşmasını eleştirdi. Ergün, yaptığı yazılı açıklamada; "Mardin'in Midyat ilçesinde toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan, 'bir çözüm sürecinin içindeyiz. Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız' dedi. Öncelikle, Yıllardır perdelenmek istenen oyunun finali yaklaşmıştır. Başbakanın sözleri bunu göstermektedir. Türk Milletinin karşılığı asla Kürt Milleti değildir. Kürtçe konuşan ve zoraki emperyal güçlerin dayatmaları ile zoraki alfabe oluşturulan ve millet vasfı yüklenmek istenen insanlarımız bizim ayrılmaz parçamız büyük Türk milletinin mensuplarıdır. İnsanlarımız kandırılmış ve kandırılmaya devam etmektedir. Ama bir gün herkes doğruyu görecektir" ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan'ın gaflet uykusunda olduğunu savunan Ergün, Türk milletinin Erdoğan'ı bir gün gaflet uykusundan uyandıracağını savunarak, "Başbakan o gün neye uğradığını şaşıracaktır" dedi.

Ergün, şu ifadeleri kullandı:

"Peki, Milliyetçilik nedir? Milletini sevmek ve onu muasır medeniyetler seviyesine taşıma ve milletini iki cihanda aziz ve mesut görme isteğidir. Bunun sakıncası nedir peki? Ben Türk Milliyetçisiyim ve gururla söylüyorum. Türk Milletini Canımdan çok seviyorum ve Türk Milletinin refah seviyesinin yükselmesi, muasır medeniyetler seviyesine çıkması iki cihanda aziz ve mesut olması içinde var gücümle çalışıyorum. Ayrıca Hz. Peygamberin Hadisine mazhar olmuş bu büyük Milleti sevmek şerefine erişememiş insanları da esefle kınıyorum.

 Kendi milletini sevmeyen bir başbakan sadece bizim ülkemizde var maalesef. İnsan aklı almıyor bu millete hizmet için siyaset yaptığınızı söyleyeceksiniz ama o milleti sevme düşüncesini ayaklar altına aldığınızı iddia edeceksiniz. Sayın başbakan ne yaparsa yapsın bu büyük millet bir gün gaflet uykusundan uyanacak ve Başbakan o gün neye uğradığını şaşıracaktır."

"BİRLİKBU SÖZDEDİR"

MHP merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in Kürtlük ve Türklük üzerine sarf ettiği bir sözü örnek gösteren Ergün, Başbakan Erdoğan'ın bu sözü anlaması gerektiğini söyledi.

Ergün; "Sayın başbakan bu ülkenin birliğini dirliğini düşünüyorsa eğer, yıllar önce Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in sarf ettiği "Biz ne kadar Türk'sek onlarda o kadar Türk, Onlar ne kadar Kürtse bizde o kadar kürdüz" sözünü anlamaya çalışmalıdır. Ancak ne yazık ki anlayabileceğini de sanmıyorum. Birlik bu sözdedir. Dirlik bu sözdedir. Sen kavmini seven Türk Milliyetçilerini aşağılamaya çalışarak hiçbir şey başaramazsın. Çünkü bu düşünce tüm dünyaya nizam salmış tarih boyunca başarılı Türk Devletlerinin yegâne fikir kaynağıdır.

Ayrıca bizim Milliyetçilik anlayışımız; İslâm iman ve ahlâkına göre yaşamayı en büyük saadet bilen, Türk milletini iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece İslâm'ı gaye edinen Türk milliyetçiliği şuurudur. Bizim milliyetçilik anlayışımızda asla ırkçılığa, bölgeciliğe ve dar kavmiyet şuuruna yer yoktur.

Her fırsatta dini terimleri kullanarak insanları kandıran Sayın Başbakan Milliyetçilik fikrine hakaret ederken Hz. Peygamberimizin "Kişi, kavmini sevmekle suçlanamaz" hadisi şerifini görmezden gelmektedir" dedi.

Başbakan Erdoğan'ı Türk milletini etnik guruplara bölme çabası içinde olmakla suçlayan Ergün, sözlerini oldukça sert ifadelerle sürdürdü.

Ergün, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın başbakan bir öneride daha bulunmak istiyorum. Türk-İslam ülküsünün yılmaz savunucusu Seyyit Ahmet Arvasi Hocamızın şu veciz sözlerini anlamaya çalışmalıdır; 'hem Türk, hem Müslüman olmak, hem de muasır dünyaya öncülük etmek mümkündür. Ecdadımız, bütün tarihleri boyunca bunu denediler ve başarılı oldular. O hâlde, bizler niye bu tarihi misyonumuzu yerine getirmeyelim?'

Yani sayın başbakan Büyük Türk Milletini etnik gruplara bölerek başarılı olamazsınız. Eğer bölgesel güç olmak istiyorsanız yanlış yoldasınız. Gittiğiniz yol sadece ABD, AB ve İsrail'in taşeronluğu yoludur. Bu yanlış yolda bir gün kullanıldıktan sonra atılacağınızı unutmayın. Yine sığınacağınız bu gün etnik gruplara böldüğünüz bu büyük millettir.

Sayın başbakan şunu iyi biliniz ki; Müslüman Türk milleti ve onun devleti güçlü ise, İslâm dünyası da güçlüdür. Aksi bir durumda, bütün Türk dünyası ile birlikte İslâm dünyası da sömürülecektir. Bu durumu en iyi idrak eden emperyal güçlerin, İslâm dünyasını esir almak isteyen şer kuvvetlerin ilk hedefi, Türk devleti ve Türk milleti olmuştur. Tarihten ibret almasını bilenler, bunu ayan-beyan göreceklerdir. Bu durum günümüzde de aynıdır.

Son olarak Tüm İnançlı Türk Milletine diyorum ki Türk devletini yıkmak ve Türk milletini parçalamak isteyen bölücüler, yalnız Türklüğe değil, İslâm'a da ihanet etmektedirler."

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı