CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE FETÖ OPERASYONU
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ AFİLİASYONA TABİİ OLUYOR
Bu haber 19 Şubat 2013, Salı 19:28 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VALİ ZÜBEYİR KEMELEK VE EŞİ ZEHRA KEMELEK HUZUR YAŞAM EVİNE ZİYARETTE BULUNDU

Vali Zübeyir KEMELEK ve Eşi Zehra KEMELEK, Huzur Yaşlı Yaşam Evini ziyaret etti. Ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM hazır bulundu.
VALİ ZÜBEYİR KEMELEK VE EŞİ ZEHRA KEMELEK HUZUR YAŞAM EVİNE ZİYARETTE BULUNDU Vali Zübeyir KEMELEK ve Eşi  Zehra KEMELEK, Huzur Yaşlı Yaşam Evini ziyaret etti. Ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM hazır bulundu.

Vali KEMELEK burada yaptığı konuşmada : “Sosyal Hizmet Modellerinden bir tanesi, açılışı yapılan bir daire. 4 yıldır çocuk evleri modelini uyguluyoruz. Sivas’ta 13 Çocuk evi bulunuyor. Çocuklarımıza artık çocuk evlerinde, yaş grubu benzer çocuklarla ev tutuyoruz ve onları sosyal hayatın içinde okullarında komşularıyla yetiştiriyoruz. Bu modeli artık yaşlılarımız için uygulamaya başladık.” 

Yaşlı Yaşam Evi modelinde bir dairede dört kişinin beraber yaşadığını,  çocuklarının anne babalarını istedikleri zaman gelip görebildiğinin dile getiren Vali KEMELEK; “Tamamen koğuş sisteminden çıkan yeni bir sistemi oluşturmak istiyoruz. Bu sistem koğuş sisteminden maliyet olarak da daha uygun. Baktığınız zaman çok daha mutlular. Ama buradaki yaşlılarımız gibi sağlıklı olanlar, işlerini kendileri görebilenler için bu tür modeller onların daha mutlu yaşamalarına vesile oluyor: Sosyal hayatın içinde olmak, beraber bir sohbet etmek, çay içmek... Dolayısıyla sadece fiziksel ihtiyaçlar için değil dostluk, muhabbet, komşuluk ilişkileri için de bu çok önemli. Bu oturumları sağlamak çok önemli.' dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM ise Vali KEMELEK'e Huzur Yaşlı Yaşam Evi hakkında bilgi vererek, burada yaşayan yaşlılarımızın daha mutlu olduklarını vurguladı. 

Ziyaret sırasında aile ortamında yaşayan ev sakinleriyle sohbet eden, Vali Zübeyir KEMELEK ev sakinlerine herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Ev sakinleri de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na ve Vali Zübeyir KEMELEK’e böyle bir imkanı sağladıklarından dolayı teşekkür ederek, bu ortamda çok mutlu ve huzurlu olduklarını söylediler.  Burada kendi evleri kadar rahat bir ortamın olduğunu ve yaşam evlerinin daha da fazla vatandaşa hizmet etmesine dile getirdiler.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı