CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
DEMİRKAYA, YENİÇAĞ GAZETESİ SİVAS TEMSİLCİSİ OLARAK ATANDI…
Bu haber 18 Şubat 2013, Pazartesi 19:33 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

30 YILDIR YAPILMAYAN İMAR REVİZYONUNU BİZ YAPTIK

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün, belediye başkanlığı süresince yaptığı faaliyet ve projelerin özetini anlattığı konuşması ilgiyle takip edildi
30 YILDIR YAPILMAYAN İMAR REVİZYONUNU BİZ YAPTIK Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün, belediye başkanlığı süresince yaptığı faaliyet ve projelerin özetini anlattığı konuşması ilgiyle takip edildi

İlk olarak yapılan imar revizyonu hakkında bilgiler veren Başkan Ürgüp şunları söyledi: “Göreve geldikten sonra imar revizyonu çok önemli bir faaliyetti, bunun üzerinde ısrarla durduk. 2010 yılında imar revizyon çalışmalarını başlattık. Şu anda 3. etapla birlikte Esentepe Mahallesinin de imar revizyon planı Meclisten geçti, askı sürecinde itirazlar netleştikten sonra bu sene imara açılmış olacak. 30 yıldır yapılmayan bu revizyon şehrin geleceği açısından çok önemlidir.”

EN BÜYÜK PROJEMİZ TURKUAZ PROJESİDİR

Belediye olarak en fazla önem verdikleri projenin Turkuaz Projesi olduğunu belirten Başkan Ürgüp,  proje konusundaki kararlılığını bir kez daha vurguladığı konuşmasında şu bilgileri verdi:

“Turkuaz Projesi adını koyduğumuz eski sanayi kentsel dönüşüm projesini çok önemsiyoruz. Eski sanayide 630 civarında işyeri var. Bu işyerleri daha önce 2000’li yıllarda bir meclis kararıyla imar alanına çevrilmiş, 2,4 yoğunluk verilmiş. Ön kısımlardaki dükkanları ticari, diğer yerleri konut olarak değerlendirmek kaydıyla yaklaşık 80 bin metrekare alan bir araya getirip burada 2.5 ortak emsalle birlikte, bir alışveriş merkezi, bir tane 5 yıldızlı otel, 3 tane rezidans kule, 2 tane 18 katlı ikiz kuleler, 3 apartman katıyla birlikte bir plan uygulamaya gayret gösteriyoruz. Şu anda yıkımlara ciddi manada başlamış durumdayız. Yüzde 20’ye yakın kısmını gerçekleştirmiş durumdayız. İnşallah buradaki faaliyetimizi iyi bir şekilde tamamlamayı planlıyoruz. Burada 1278 tane mal sahibi var. Bunun 910 tanesinin muvafakatnamelerini aldık ve tapuları bize geçti. Bugün de eski sanayide sular da kesildi. Yani artık oradaki faaliyeti noktalama noktasına geldik. Turkuaz projesini hızlı bir şekilde tamamlayacağız.” 
 

SPORTİF ALANDAKİ BAŞARILARIMIZ TÜRKİYE’DE BİR İLK VE ÖRNEKTİR

Özellikle spor alanında Türkiye’nin örnek alması gereken bir belediye olduklarının altını çizen Başkan Ürgüp, yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“Yine seçimlerden önce vaat ettiğimiz bir terminal projemiz vardı. Terminalimiz çok eskimişti, bu terminalimizi yenilemek gerekiyordu. Temelleri atıldı, inşaatı şu anda devam ediyor. Ekim ayından önce terminalimizi açacağız. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Tesisleri adını verdiğimiz paşa çayırı spor tesislerimizin geçen yıl açılışını yaparak kullanmaya başladık.2400 kişilik kapalı trübün, 1200 kişilik açık trübün, sporcuların kalacağı kondüsyon merkezi, yemekhanesinin, idari binasının olduğu tesis, koşu ve yürüyüş parkurlarının olduğu otoparklı bir tesis yaklaşık 10 trilyon liraya Sivaslıların  hizmetinize açılmıştır. Spor tesisleri deyip geçmeyin 10 ayrı futbol takımı, 1. Ligde oynayan bir voleybol ve hentbol takımımız bu tesislerimizden yararlanıyor. Türkiye Karate Şampiyonasında 1. olan bir sporcumuz Avrupa 2.’si oldu. Bunların dışında karate, sayokan sporu, basketbol takımlarımız var. Belediyemiz bu dönemde bütün Türkiye’ye örnek olacak spor çalışmaları sürdürüyor.

MUHSİN YAZICIOĞLU BULVARI BÜYÜLEYİCİ BİR GÜZELLİĞE SAHİP OLACAK
Öte yandan şehrin en önemli arterlerinden birisine yapılmakta olan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ilk etap çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Ürgüp bu projeyle şehrin görüntü anlamında daha da güzelleşeceğini söyledi. Başkan Ürgüp sözlerine şöyle devam etti:

“Oradaki çalışmalarımız devam edecek. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarındaki faaliyetlerimiz yaklaşık 12 trilyon liraya mal olacak. Yani İstasyon Kavşağına kadar kaldırımlar bazalt taşıyla, bordür taşlarıyla yenilenecek, asfaltları sıfırdan yeniden yapılacak, orta refüjler düzenlenecek, ışıklandırma ve aydınlatmalarda led aydınlatma sistemi uygulanacak. Bir de bulvarın sağ tarafındaki demir yolu ile bulvar arasında kalan alana bir kentsel tasarım projesi yapılacak. Biliyorsunuz bunlar şu anda harfiyen hayata geçiriliyor. Yolun sol tarafında evlerin önü de yeşil alan olarak ortaya çıktı. Yani İstasyon Caddesi istasyonda bitiyordu. Şimdi ise İnönü Caddesi, oradan sonra Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ta şehrin dışına kadar devam edecek. Şehre girenin adeta çarpılacağı, şehirle ilgili ilk kanaatlerin çok olumlu olacağı bir tablo oluşacak”

 

SEVGİ EVLERİYLE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ
Konuşmasında yürüttükleri sosyal projeler hakkında da bilgiler veren Başkan Ürgüp, şunları söyledi:

“Sevgi Evleri, bizim yetim öksüz çocuklarımız var, bunları barınabileceği alanların yapılması çok önemliydi. Sevgi evlerini 10 blok olarak yaptık, burada 0-6 ve 7-12 yaş arasındaki çocuklarımız aile ortamında yaşıyorlar. Sevgi evlerinden kalan alana da Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi yapacağız. Toplantı salonları, sinema salonları, fitness salonlarıyla hanımların hoşça vakit geçirebileceği bir kültür merkezi olacak. Kültür merkezinin temellerini attık. 12 kat yerin altına indik 175 araçlık bir de otopark oluşturacağız.”

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı