Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 17 Şubat 2013, Pazar 21:51 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YENİÜLKE GAZETESİ OKURLARINA VEDA ETTİ

Yayın hayatına 1986 yılında başlayan, Sivas'ın ilk ofset gazetesi olma özelliği taşıyan Yeniülke Gazetesi bugün son kez okurlarıyla buluştu.
YENİÜLKE GAZETESİ OKURLARINA VEDA ETTİ 1986 yılında Sivas’ın ilk ofset gazetesi olarak yayın hayatına başlayan Yeniülke Gazetesi bugün son kez okurlarıyla buluştu.
Sivas’ta birçok ilke imza atan ve bugün okuyucularına veda eden Yeniülke Gazetesi’nin yöneticileri ve çalışanları da veda programında bir araya geldi. 
Oto Sabır Otomotiv Entegre Tesisleri’nde Yeniülke Gazetesi yönetimiyle bir araya gelen çalışanlar 1986 yılından bu tarafa yazılı basında örnek çalışma sergilemenin haklı gururunu yaşarken, okuyuculardan ayrılacak olmanın da hüznünü yaşadı. 
Veda programında görüşlerini dile getiren Yeniülke Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dr. Hidayet Çolakoğlu, Önder Matbaacılık ve Gazetecilik Anonim Şirketi’nin 1985 yılında 60 ortakla kurulduğunu ve 1986 yılının 16 Mart gününde Yeniülke Gazetesi’nin ilk yayın hayatına başladığını söyledi. 
Yeniülke Gazetesi’nin yayın hayatına başladığı günden itibaren ilklerin öncüsü olduğunu belirten Çolakoğlu, “İlk ofset gazeteyi biz çıkardık, ilk internet yayıncılığını biz yaptık, ilk renkli gazeteyi yine biz yaptık. Bir okul olarak yüzlerce insan gazetemizde yetişti ve bugün çok iyi yerlere gelen arkadaşlarımız var” dedi. 
Yeniülke Gazetesi’nin kapatılmasıyla ilgili alınan kararı da ifade eden Çolakoğlu, şunları kaydetti: “Son çıkan yasa ve ilimize gelen Basın İlan Kurumu’nun kararları karşısında 2 ay direndim. Ancak 10 tane gazete sahibi arkadaşımızın mağdur olmaması için kendimizden fedakarlık ederek matbaamızı ve gazetemizi kapatma kararı aldık. Bütün ortaklarımız kararımıza saygı duydu ve kapatma kararı aldık. Gazetemizin isim hakkı saklı kalmak üzere diğer arkadaşlarımıza verdiğimiz söz doğrultusunda kenara çekildik. İşyerimizi kapattığımızda arkadaşlarımızın yasal hakları nelerse verme çabasında bulunduk, herkesin rızasını almak suretiyle işlerimize son verdik. Personelimizin mağdur olmaması için bütün personelimizin Oto Sabır bünyesindeki matbaamızda devam etmesi kararını aldık ve yine hep beraber olacağız. Gazetemizin kuruluşundan bugüne kadar başta Hakkın rahmetine kavuşan Süleyman Çanka, Yücel Engin, Saffet Kağızman, Şükrü Kömürlüoğlu, Soner Ceylan olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.”
Oto Sabır Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Sümbüloğlu ise yaptığı konuşmada, Yeniülke Gazetesi’nin yaptığı yayıncılıkla tarihe geçtiğini söyledi. 
Sümbüloğlu, şunları kaydetti: “Ülke Gazetesi olarak yayın hayatına başlayan ve Yeniülke olarak 1986’dan itibaren yayın hayatını sürdüren gazetemizde bir tarih yazdınız. Uzun yıllardır yayın hayatını sürdüren gazetemizin yayın hayatına bir canlılık getirdiniz. Hepinizin ayrı bir emeği var, hizmetlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Biz bir aileyiz ve sizler bu ailenin ferdisiniz. Kapımız her zaman sizlere açık.”
Önder Matbaacılık ve Gazetecilik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahattin Eren ise eski Belediye Başkanı merhum Süleyman Çanka ile yayın hayatına başlayan Yeniülke Gazetesi’nin Dr. Hidayet Çolakoğlu ile yayın hayatını sürdürdüğünü ve bayrağın en üst zirveye dikildiğini söyledi. 
Eren, şunları kaydetti: “Sivas’ta gerçekten özellikle yazılı basında Yeniülke Gazetesi’nin bir ayrıcalığı vardı, çalışanlarının da bir ayrıcalığı vardı. Yeniülke Gazetesi teknolojiyi de yakından takip ederek kamuoyunu en iyi şekliyle bilgilendirmenin yolunu seçti. Yeniülke Gazetesi’nin Sivas’ta çok büyük katkıları oldu. Yeniülke Gazetesi’nin yazılı basında ayrı bir yeri olmasında ve bugüne gelmesinde örnek çalışmalar sergileyen başta Dr. Hidayet Çolakoğlu ve yönetimine teşekkür ediyorum. Ayrıca bugüne kadar emeği geçen çalışanlara teşekkür ediyor, Hakkın rahmetine kavuşanlara da Allah’tan rahmet diliyorum.”
Yeniülke Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Kemal Çağlayan ise konuşmasında, Yeniülke Gazetesi’nin Sivas’ta önder olduğunu belirtti.
Kişilerin menfaat ve çıkarlarının değil, Sivas’ın menfaat ve çıkarlarının gözetildiği bir yayın hayatını sergilendiğini ifade eden Çağlayan, “Kişilere ve topluma saygılı bir yayın hayatı sürdürmenin mutluluğunu yaşadık. Gazetemizin bugüne kadar gelmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bunun dışında başta Şefik Sümbüloğlu ve Bahattin Eren olmak üzere, bizlere bir baba şefkatiyle yaklaşan ve her zaman yanımızda olan Dr. Hidayet Çolakoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bugün Yeniülke Gazetesi’nin kapanması çok acı bir olay ama inşallah ilerleyen zamanlarda Yeniülke Gazetesi bir okul olarak yeniden yayın hayatına başlayacaktır ümidini taşıyorum” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından Yeniülke Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dr. Hidayet Çolakoğlu, başta Bahattin Eren olmak üzere gazeteye emek veren personellere teşekkür plaketi takdim etti. 
Çağlayan ise Yeniülke Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dr. Hidayet Çolakoğlu’na gazete çalışanları adına plaket takdim ederek, bir ailenin oluşmasında en büyük desteği verdiği için teşekkür etti.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı