CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE FETÖ OPERASYONU
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ AFİLİASYONA TABİİ OLUYOR
Bu haber 16 Şubat 2013, Cumartesi 19:07 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AFGAN POLİSLER DİPLOMALARINI ALDI

Türkiye ile Afganistan arasında 2011 yılında imzalanan anlaşma çerçevesinde, Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde eğitim gören 500 Afgan, komiser yardımcısı olarak mezun oldu.
AFGAN POLİSLER DİPLOMALARINI ALDI Türkiye ile Afganistan arasında 2011 yılında imzalanan anlaşma çerçevesinde, Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde eğitim gören 500 Afgan, komiser yardımcısı olarak mezun oldu.

Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 2'nci dönem mezuniyet törenine Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Demirer ve Afganistan İçişleri Bakanı Yardımcısı Korgeneral Mirza Mohammed Yarmand, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık ile çok sayıda il protokol üyesi katıldı.
Saygı duruşu ve her iki ülkenin milli marşının okunması ile başlayan törende daha sonra Afgan polislerin eğitim sürecini anlatan bir sinevizyon gösterildi. Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Celal Bodur, Afgan polis adaylarının burada aldığı eğitimi kendi halklarının güvenlik ve huzuru için kullanacaklarına inandığını dile getirdi.
Afganistan İçişleri Bakanı Yardımcısı Mirza Mohammed Yarmand ise Afganistan ile Türkiye arasında kültürel bir bağ bulunduğunu belirterek şöyle dedi: "İki ülke arasındaki bu bağ dil ve din ilişkisinden daha çok kalp ilişkisidir. Türkiye'nin temiz niyeti bizim için çok büyük önem taşımaktadır. Bu polisler sayesinde Afganistan halkı saadet içinde, huzur ve barış içinde olacak. Buradaki polislerin eğitilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim."
İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Demirer ise suçla mücadele edebilmek için suçun ve suçlunun bir adım önünde olmak gerektiğini hatırlatarak şunları söyledi: "Bu amaç doğrultusunda Sivas'ta eğitim gören arkadaşlarımız görevlerini başarıyla tamamladılar. Afganistan Polis Teşkilatının talepleri gözetilerek hazırlanan ve ilk 4 ayı temel polislik eğitimi son 2 ayı 'Suç soruşturmaları' alanına yönelik uzmanlık eğitimleri içerecek 3'üncü dönem temel polis eğitiminin 2013 yılı Nisan ayında başlatılmasını planlıyoruz. Eğitim süresince görev alan herkese İçişleri Bakanlığımızın bir mensubu olarak teşekkür ediyorum."
Törende mezun olan polisler diplomalarını Sivas Valisi Zübeyir Kemelek ve CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık'ın elinden aldı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı