CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
DEMİRKAYA, YENİÇAĞ GAZETESİ SİVAS TEMSİLCİSİ OLARAK ATANDI…
Bu haber 15 Şubat 2013, Cuma 14:31 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞKAN ÜRGÜP : DAHA GÜÇLÜ MEDYA DAHA GÜÇLÜ BİR DEMOKRASİ DEMEKTİR

Sivas'ta resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip 14 gazete, 3 gazetenin çatısı altında birleşti.
BAŞKAN ÜRGÜP : DAHA GÜÇLÜ MEDYA DAHA GÜÇLÜ BİR DEMOKRASİ DEMEKTİR  

Sivas'ta resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip 14 gazete, 3 gazetenin çatısı altında birleşti.Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Sivas'ta günlük yayın yapan gazetelerin birleştirilmesi amacıyla başlatılan çalışmaların sonuçlandığı bildirildi.

Bünyesinde Demokrat, Sivas Cumhuriyet, Sivas Olay ve Memleket Sivas gazetelerini bulunduran Sivas Medya Center Grubu'nun, Anadolu Gazetesi'ni de bünyesine kattığı ve yeni dönemde gazete sayısını bire indirerek, yoluna Memleket Sivas Gazetesi ile devam etme kararı aldığı belirtildi.

Yeniülke, Gazete Sivas, Hadiselerle Hakikat, Hürdoğan, Pusula Haber, Sivas'ın Sesi, Sivas Postası, İzci ve Sivas Times gazetelerinin de kendi aralarında yaptıkları ortak çalışma sonucu Sivas Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. altında birleştiği kaydedilen açıklamada, bu grubun da yayın hayatına resmi ilan alarak devam edecek gazetelerinin Sivas'ın Sesi ve Hadiselerle Hakikat gazeteleri olarak belirlendiği bildirildi.

DAHA GÜÇLÜ DEMOKRASİ İÇİN DAHA GÜÇLÜ MEDYA OLMAZSA OLMAZDIR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, yerel medyanın daha fazla güçlenmesi anlamında atılan bu adımı yerinde gördüğünü belirterek, belediye olarak yerel basına her zaman destek olduklarını söyledi.

Başkan Ürgüp, “Yerel basın ve medya demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdır. Medyanın güçlü olması halkın refahı, hak ve özgürlükleri için çok önemlidir. Sivas’ta yayımlanan 14 gazetenin kendi aralarında birleşerek daha güçlü bir yapıya kavuşmalarından memnuniyet duyduğumu ifade etmeliyim. Şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da yerel medyamıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı