Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 14 Şubat 2013, Perşembe 22:27 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas’ta 14 Yerel Gazete Birleşti

SİVAS’ta resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip 14 gazete iki grup altında birleşti. Kentte, artık 3 gazete satılmaya başlandı.
Sivas’ta 14 Yerel Gazete Birleşti SİVAS’ta resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip 14 gazete iki grup altında birleşti. Kentte, artık 3 gazete satılmaya başlandı.

Sivas’ta günlük yayın yapan gazetelerin birleştirilmesi amacı ile başlatılan çalışmalar bugün itibariyle sonuçlandı. ’Demokrat’, ’Sivas Cumhuriyet’, ’Sivas Olay’ ve ’Memleket Sivas’ gazetelerini çıkaran Sivas Medya Center (SMC) grubu, ’Anadolu Gazetesi’ni de bünyesine kattı. SMC Grubu birleşme kararı çerçevesinde yeni dönemde 5 olan gazete sayısını 1’e indirerek yoluna ’Memleket Sivas Gazetesi’ adı ile devam etme kararı aldı. rup altında birleşti. Kentte, artık 3 gazete satılmaya başlandı.

 

 

 

Bu grubun dışında yayınını sürdüren ’Yeniülke’, ’Gazete Sivas’, ’Hadiselerle Hakikat’, ’Hürdoğan’, ’Pusula Haber’, ’Sivas’ın Sesi’, ’Sivas Postası’, ’İzci’ ve ’Sivas Times’ gazeteleri de aralarında yaptıkları ortak çalışma sonucu Sivas Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. bünyesinde birleşti. Grubun yayın hayatınaresmi ilan alarak devam edecek gazeteleri iki gazetesi; ’Sivas’ın Sesi’ ve ’Hadiselerle Hakikat’ olarak belirlendi. Gazetelerin büro ve çalışanları da tek çatı altında toplanacak. 

Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Şube Müdürü Mustafa Yüksel, uzun ve yorucu bir sürecin ardından yerel gazetelerin birleşme kararını hayata geçirdiklerinibelirtti. Bu sürece katkı sağlayan tüm gazete sahiplerine teşekkür eden Yüksel, şöyle dedi:

"Sivas’ta birleşme olmaz algısını bugün itibariyle kırdık. Zor ama tatlı ve heyecanlı bir süreç geçirdik. Tüm gazete sahipleri belirli oranlarda fedakarlık yaparak bu birleşmeye katkı sağladı. Kurum olarak sürekli yanlarında olduk ve paratoner görevi üstlendik. Bundan sonra Sivas’ta daha kaliteli bir yayıncılık yapılacağına inanıyorum." 

Yüksel, BİK olarak Sivas’a gelirken ’Yük olmaya değil, yük almaya geliyoruz’ sloganını söylediklerini, bununla kastedilen projelerden bir tanesinin de gazete birleşmeleri olduğunu anlattı. Sivas’ta Eylül ayında faaliyete başladıklarını hatırlatan Yüksel, birleşme gerçekleşmemiş olsa 1 yıllık geçiş sürecinin sonundaki denetlemede gazetelerin çok ciddi sorunlar yaşayabileceğine vurgu yaptı. Hem kurum hem de gazete sahipleri olarak bu gerçeği gördükleri için kısa sürede birleşme kararının alındığını kaydeden Yüksel, şöyle konuştu:

"Sivas’ta başlayan bu projenin fazla sayıda gazete bulunan diğer illere de örnek olacağını düşünüyorum. İşbirliği, güç birliğinin zor amaimkansız olmadığını herkese gösterdik. Bu oluşum sırasında kimse hissi davranmayarak gerçekler doğrultusunda hareket etti. Bu yenidönemin Sivas ve ülkemiz açısından hayırlı olmasını diliyorum." 

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal ve Anadolu Basın Birliği ŞubeBaşkanı Kemal Çağlayan da birleşme kararının Sivas basını için hayırlı olmasını diledi.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı