ANADOLU BASINI SİVAS'TA TEK SES…
TGF 100. Yılda Sivas’ta toplanıyor...
CHP İl Başkanı Temel; “Canan direnecek, örgüt direnecek ve biz kazanacağız”
Bu haber 12 Şubat 2013, Salı 20:45 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞKAN ÜRGÜP'TEN ÇEÇEN DERNEĞİNE ZİYARET

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Çeçen Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği'nde Ayhan Ergüven'in Umre yemeğine katıldı.
BAŞKAN ÜRGÜP'TEN ÇEÇEN DERNEĞİNE ZİYARET  

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Çeçen Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği'nde Ayhan Ergüven'in Umre yemeğine katıldı. Burada çok sayıda dernek üyesi ile bir araya gelen Başkan Ürgüp dernek üyeleriyle sohbet etti.

Dernek binasında Çeçenistan Devlet Televizyonu tarafından hazırlanan Çeçenistan dışında yaşayan çeçen halkları belgeselinin çekimlerine Başkan Ürgüp de katıldı.

Çeçen Kafkas Derneği tarafından ağırlanan Çeçen Televizyonu program yapımcısı Seyid Mahmut, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ten Sivas’ta yaşayan Çeçenlerin sosyal ve kültürel yapısı hakkında bilgi aldı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Ürgüp, Çeçenistan’dan davet aldıklarını hatırlatarak Grozni iline bir ziyaret gerçekleştirdiklerini, Çeçenistan’da savaştan iz kalmadığını ve bunun sevindirici olduğunu ifade etti.

İlimizde yaşayan Çeçenlerin Türk halkından farkının olmadığını vurgulayan Başkan Ürgüp, “Çeçenleri ayrı bir millet olarak görmüyoruz. Yüzyıllardır birlikte yaşıyoruz. Bu yüzden aramızda artık fark bulunmuyor” şeklinde konuştu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : belediye ürgüp doğan
Diğer Haberler
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı