DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 09 Ağustos 2012, Perşembe 20:30 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kocacık: “Önce İnsan”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Rektörlük devir teslim töreni yapıldı.
Kocacık: “Önce İnsan”  

 

 

HER YÖNDEN TÜM FOTOĞRAFLAR VE ÖZEL GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

https://plus.google.com/photos/106718803691807050387/albums/5773511192752881553

Törene önceki dönem Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş ve bazı yöneticiler, Üniversite yeni Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, muhtemel yönetimi ve ekibi, arkadaşları katıldı.

Tören öncesi konuşan Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, 4 yıl içinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Önemli olanın hizmet olduğunu ifade eden Prof. Dökmetaş, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık ve yeni yönetime hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmanın ardından Prof. İlyas Dökmetaş, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık'a Rektörlük cübbesini giydirdi. Prof. Dr. İlyas Dökmetaş Rektör Prof. Kocacık'a başarılar dileyerek plaket takdim etti.

Rektör Prof. Kocacık ise Prof. Dökmetaş'a hizmet ve gayretlerinden dolayı bu zaman kadar hiç yapılmayan bir ilki gerçekleştirerek onurluk ve çiçek takdim etti.

Rektör Kocacık Rektörlük makamına oturduktan sonra yaptığı açıklamada şunları kayıt etti:

“Üniversitemizin yeni bir döneme adım attığı bir günde bizimle beraber olduğumuz için hepinize teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bugün Üniversitemizi bulunduğu konumdan daha üst noktalara taşımak görevini üstleniyorum. Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü olarak beni bu onurlu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e rektörlük seçimleri süresince desteklerini esirgemeyen değerli arkadaşlarıma, üniversitemiz tüm akademik ve idari personeline, ilimizin saygıdeğer yöneticilerine ve Sivaslı hemşerilerimize, yazılı ve görsel basınımıza huzurunuzda saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bilindiği gibi, üniversitelerin temel faaliyet alanları, iç dinamikleri; eğitim- öğretim araştırma, uygulama ve yönetim’dir. Bunların ortak paydası kalitedir. Bunların odak noktası ise insandır. Bu nedenle “önce insan” diyoruz. Hedeflediğimiz insan profili; huzurlu, üretken, yaralı ve başarılı insandır.

Çağımız bilgi çağıdır. Ekonomi bilgiye, bilgi de insan gücüne dayanmaktadır.

Temel prensibimiz “huzurlu olma” ortak paydası ile ekip çalışması ruhunu benimsemiş, demokratik, akademik özgürlükleri özümsemiş, adil, katılımcı, paylaşımcı, şeffaf, herkese eşit mesafede, devr-i sabık yaratmadan, ötekileştirmeden, farklılıklara saygılı duyan bir anlayışla hareket etmektir” dedi.

 

Kaynak: www.egemengazetesi.com

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı