CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE FETÖ OPERASYONU
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ AFİLİASYONA TABİİ OLUYOR
Bu haber 09 Ağustos 2012, Perşembe 19:17 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖĞRENCİLER EKMEKSİZ...

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Merkezi Yemekhanesi`nde ekmek rezaleti yaşandı.
ÖĞRENCİLER EKMEKSİZ... Daha önce dışarı taşan yemek kuyruklarıyla, öğrenciye yetmeyen yemeklerle, pahalı yemek fiyatlarıyla gündeme gelen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yemekhanesi bu sefer de ekmeksiz yemek verilmesiyle gündeme geldi.


Yaklaşık 3 yıldır görev başında bulunan Prof.Dr. İlyas Dökmetaş yönetimi bu süreçte ilgili yemekhaneden de sorumlu olan daire başkanlığına kurum dışından ve kurum içinden 3 farklı kişiyi bu görevi emanet etmesi ile yine çareyi bulamazken, son olarak kurum içinden ilgili daire başkanlığına asaleten bir atama yaptı. Yaklaşık 6 aydır görevde bulunan ve asaleten atanan daire başkanının da sıkıntıları çözmekte yetersiz kaldığı ifade edilirken, önümüzdeki günlerde üniversitede moda haline gelen bir rotasyona tabii tutulabileceği iddia ediliyor.


Hizmet kalitesinde ve sıkıntıların çözümü noktasında ciddi bir ilerleme kayıt edilemeyen daire başkanlığına Üniversite Genel Sekreter Muammer Kokili’nin yılbaşından sonra yaş haddinen dolayı zorunlu emekliğe ayrılması nedeniyle bu göreve getirilmek için ısıtılan ve üniversite içerisinde bilgi ve becerisini artırmak için tüm stratejik daire başkanlıklarında belli bir süre görev verilen şu anda Personel Daire Başkanlığını vekaleten yürüten Adnan Taşkın’ın Genel Sekreterlik makamına oturmadan bir de son olarak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı`na da vekalet edebileceği gelen bilgiler arasında.


Öğrencilerin bu sorununa önümüzdeki süreçte kimin çözüm bulacağı merak konusu olurken, yaşanan yeni bir olay bu merakı arttırdı. Geçen hafta yemek için Merkezi Kafeterya Yemekhanesi`ne giden öğrenciler her zamanki gibi dakikalarca bekledikleri yemek sırasından çıkıp ekmek kutularına gittiklerinde kutuların boş olduğunu gördü. Ekmeksiz yemeğe mahkum bırakılan öğrenciler yarım saat boyunca kutu etrafında ellerinde sepetlerle ekmek bekledi. Merkezi Kafeterya`daki yemek şirketinin çözümü ise daha da içler acısıydı. Yemek şirketi çareyi masalarda daha önce yemek yemiş öğrencilerden arta kalan ekmekleri tekrar kutuya koymakta buldu. Bunun da yetersiz kalmasıyla şehir merkezindeki fırın ve marketlerden toplanabilen ekmekler getirildi. Bu ekmekler çok sınırlı olduğu için 1-2 dakika içinde tükendi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri sadece çorbayla geçirdikleri öğünlerin üstüne bu sefer de ekmeksiz yemek yemek zorunda kaldılar. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yönetiminin yemekhane konusuna el atmasına olan ihtiyaç artık göz ardı edilemez hale gelmiş oldu. İddialara göre, 3 değil ister 10 tane daire başkanı, rektör yardımcısı v.s. bu üniversitede değişsin zihniyet değişmediği sürece Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bir ivme kazanamayacağı ve bir atılım gerçekleştiremeyeceği, bu memlekete bir katkı sağlayamayacağı öğrenciler ve personel arasında konuşulmakta. Egemen Gazetesi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı